shutterstock_284975930

6 najlepszych aplikacji na telefon- update!

Miesiączka jest częścią życia kobiety przez około 40 lat! W Polsce większość dziewczynek zaczyna miesiączkować w wieku 12-13 lat, a około 50 roku życia zaczyna się menopauza.
W obecnych czasach nie tylko koncerny higieniczne z nowymi, coraz bardziej wygodnymi produktami ułatwiają kobietom życie; teraz to również nowoczesne technologie wspierają kobiety w kontrolowaniu cyklu menstruacyjnego.

Mamy do wyboru mnóstwo aplikacji na telefon, które za nas wyliczą dni płodne, przypomną o zbliżającej się miesiączce lub dyskretnie poinformują o konieczności zmiany tamponu.

1. Kalendarz Miesiączka [play.google.com/store/apps/details?id=com.popularapp.periodcalendar&hl=pl] to aplikacja, dzięki której kontrolowanie cyklu miesiączkowego i dni płodnych jest bardzo proste. W aplikacji zapisujesz początek i koniec miesiączki, a system w oparciu o te dane wylicza przewidywany czas owulacji i dni płodnych. Im dłużej go używasz, tym dane są dokładniejsze. Dodatkowo możesz też używać tej aplikacji jako osobistego dziennika zapisując w nim swój aktualny nastrój, wagę i temperaturę ciała, przyjmowane leki itd. Grafika i kolorystyka bardzo przyjazna dla młodych dziewcząt. Aplikacja dostępna jest w języku polskim, za darmo, wyłącznie w systemie Android.

2. Period Tracker Deluxe [play.google.com/store/apps/details?id=com.period.tracker.deluxe&hl=en_US]– bardzo podobna pod względem funkcjonalności do powyżej opisanej jednak z nieco inną, „doroślejszą” grafiką. Aplikacja dostępna w systemie iOS i Android, za darmo, wyłącznie w języku angielskim.

3. Fertility Friend [www.fertilityfriend.com] to zaawansowany kalkulator owulacji, wykres płodności i kalendarz menstruacyjny. Aplikacja tworzy spersonalizowany wykres płodności i owulacji, podaje wskazówki i analizy. Na podstawie podanych danych: waga, temperatura ciała, wiek aplikacja podaje datę owulacji i dni płodnych; pomocna wszystkim kobietom chcącym zajść w ciążę. Aplikacja dostępna w systemie iOS i Android, za darmo, wyłącznie w języku angielskim.

4. Tampon Minder [appadvice.com/app/tampon-minder/581463154]- aplikacja przypominająca o konieczności zmiany tamponu. Po wprowadzeniu podstawowych danych dotyczących długości trwania miesiączki aplikacja ustala alerty informujące kiedy należy wymienić tampon. Aplikacja dostępna w systemie iOS i Android, wyłącznie w języku angielskim, kosztuje$ 0,99.

5. MyPill [www.mypill.app]–przypomina o konieczności zażycia tabletki antykoncepcyjnej. Wystarczy wybrać rodzaj antykoncepcji jaki stosujemy i system przypomina kiedy należy przyjąć kolejną dawkę leku. Aplikację można stosować również do śledzenia innych metod antykoncepcji np. plaster lub pierścień antykoncepcyjny. Aplikacja dostępna w języku angielskim, wyłącznie w systemie iOS, bezpłatna.

6. Ovufriend [www.ovufriend.pl] – to coś więcej niż zwykła aplikacja dni płodnych. To połączenie nauki i zaawansowanej analizy danych – wszystko, aby pomagać kobietom szybciej zajść w ciążę lub wykryć problemy z płodnością na wczesnym etapie. W aplikacji poznasz nie tylko termin dni płodnych dla skomplikowanych, nieregularnych cykli miesiączkowych, ale również system przeanalizuje Twoje pierwsze objawy ciążowe, codziennie pokaże Ci poradę jak zwiększyć swoje szanse na ciążę i dobierze spersonalizowane przepisy na pyszne smoothies.