KRÓTKA HISTORIA PODPASKI

pk_kotexPodpaska to najbardziej rozpowszechniony i masowy produkt używany przez kobiety podczas miesiączki. Podpaski zrobione są z miękkiej, ściśniętej waty (bawełny), otoczonej warstwą celulozy lub porowatej folii ułatwiającej wchłanianie wydalanej krwi. Są dostępne w różnych rozmiarach i o zróżnicowanej, dostosowanej do potrzeb chłonności. Podpaskę zmieniamy częściej na początku miesiączki kiedy krwawienie jest obfitsze, średnio co 2-4 h.

Pierwsze podpaski podobne do tych, jakie znamy dziś, pojawiły się w 1920 roku.

pk_szelkiPierwsza reklama podpasek z 1921 wyjaśnia, że inspiracją do powstania podpaski był bandaż! Podczas I Wojny Światowej pielęgniarki spróbowały używać go nie tylko do opatrywania ran, ale także podczas miesiączki. Pomysł się spodobał i tak zrobiono wielki krok w kierunku wolności kobiet! Produkt nie był tani i na początku mogły sobie na niego pozwolić wyłącznie bogate kobiety…

Podpaski wymagały jednak specjalnych pasów, szelek (sic!), aby trzymały się we właściwym miejscu.

W 1970 nastąpiła kolejna rewolucja w podpaskowej historii – taśma z klejem utrzymujący podpaskę na miejscu oraz mniejsze, wygodniejsze rozmiary.

Od tego czasu przemysł higieniczny rozwija się nieustannie, aby kobiety podczas miesiączki czuły się pewnie i komfortowo. Konkurencja jest ogromna i toczy się o naprawdę wielkie pieniądze. Firmy próbują wszelkich sposobów, aby wyróżnić się i jak najskuteczniej zareklamować swoje produkty….

pk_reklama